Útok tří hráčů

Téma týdne: Útok tří hráčů

Útok tří hráčů je spolu s dvěma hráči v útoku a falešným podávajícím nejčastěji používanou taktikou při podání. Jeden hráč drží míč zatímco další tři hráči v týmu běží k míči a předstírají, že budou podávat, ale v poslední chvíli se dva z nich skloní a dotknou se míče (zaujmou pozici hráče držícího míč), zatím co poslední hráč v týmu ve stejné chvíli provede odpal.

Základní prvky techniky

Před nácvikem nezapomeňte zmínit následující technické prvky:

Signál

K úspěšnému provedení této strategie musí hráči v týmu mít nějaký signál, kterým si odsouhlasí hráče, jenž bude odpalovat míč. Například se můžete domluvit na dvojicích v týmu. Když jeden hráč drží míč, bude podávat ten, který je s ním ve dvojici. Nebo podávajícího určí hráč držící míč, tím, že zaujme pozici na podání čelem k hráči, který bude podávat.

Příprava podání:

Hráč musí být schopen udržet stabilitu a mít míč ve správné výšce. Tři hráči jdoucí najednou na podání by měli mířit k míči z různých směrů a ještě předtím než se rozběhnou by měli mít přibližně stejnou vzdálenost od míče.

Taktika je účinnější ve středu hrací plochy.

Podívejte se na přiložený obrázek.

Hráč X1 drží míč, hráči X2, X3 a X4 stojí ve stejné vzdáleností od míče X2, X3 a X4 se blíží k míči, v poslední chvíli hráči X2 X3 zaujmou pozici na podání a X4 provede odpal.

Synchronizace

Tři hráči jdoucí na podání musejí stát ve stejné vzdálenosti od míče, musejí se rozběhnout ve stejný čas a běžet stejnou rychlostí. Cílem je aby se všichni dostali k míči ve stejný okamžik, aby odpal okamžitě následoval po kontaktu s míčem ostatích dvou hráčů. Čím lepší je synchronizace, tím větší je šance překvapit soupeře a bodovat. Na stránkách ČSK nebo na Youtbe můžete nalézt videa, která vám pomohou osvojit si tuto novou taktiku. Například v následujícím videu je tato strategie často používaná: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3sp-bxYtZIw

Hry s upravenými pravidly


Pro motivaci hráčů, aby využili tuto novou techniku, můžete pokračovat hrami s pozměněnými pravidly.

V první hře dáte bonusoý bod pokaždé, když použije taktiku tří hráčů v útoku bez ohledu na to jestli se týmu podaří skórovat nebo ne. Při nácviku mohou vzniknout problémy se synchronizací, doporučujeme proto začít určením podávajícího pomocí dvojic (viz výše) Také je vhodné hráčům říci, aby míč při podání pouze odstrčili, zabráníte tak prudkým úderům do hráče v případě že se omylem budou snažit míč
odpálit i jiní hráči než určený podávající. Pokud tuto hru používáte, musíte zabránit tomu, aby ve hře nebyl stejný tým, který neustále prohrává a ujistěte se, že všechny týmy jsou vyrovnané. Výsledky byste měli vynulovat každé 2 minuty. Hra je vhodná pro první stupeň základní školy (pozitivní motivace)

Druhá hra je vhodnější pro druhý stupeň základní školy a pro střední školy
(negativní motivace) Hráči musí použít taktiku "útok tří hráčů" při každém podání, v opačném případě se dopouštějí chyby nepovolený odpal a body získávají ostatní dva týmy. Pokud tuto hru používáte, musíte zabránit tomu, aby ve hře nebyl stejný tým, který neustále prohrává a ujistěte se, že všechny týmy jsou vyrovnané.

Hra týdne: atomová bomba

Míč je atomová bomba. Trenér hodí míč směrem na hráče a ti jej musí pomocí rukou udržet ve vzduchu. Pokud jim míč spadne nebo se dotkne stěny: "bomba exploduje" (Můžete zapískat na píšťalku nebo vykřiknout bum!) V tom okamžiku si musí hráči sednout na zem. Poslední, který si nestihne sednout, bude zasažen radiací a musí splnit nějaký úkol. Například: musí napodobit šunku smažící se na pánvi, běžet kolem tělocvičny a tančit a křičet jako indián, musí napodobit určité zvíře ... Také je možné hrát na vítěze, hrýči postupně odpadají až zůstane vítěz.

Bezpečnostní doporučení: Abyste zabránili zraněním, řekněte hráčům, že musí od sebe udržovat určitou vzdálenost. Pokud sedí na zemi, měli by mít ruce před obličejem, aby se chránili před možným odskočením míče (explodující bomby).

Newslettery ve formátu pdf

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing