Jak získat míč

Kin-ball je hra nenáročná na vybavení. Nepotřebuje žádné investice do košů, sloupků, branek nebo hrazení, nepotřebujete doplňovat hokejky, míčky, můžete hrát vevnitř nebo venku. Jediné co nezbytně potřebujete je míč. Ačkoliv pilotní školy mají slevu na míč i ostatní kin-ballové vybavení, je často při dnešním vztahu společnosti ke sportu, obtížné sehnat prostředky na pořízení míče Omnikin. Jednou možností je níže posaná iniciativa základní školy v Obříství. 

ZŠ OBŘÍSTVÍ 

16.3. 2011 byl na stránkách školy zveřejněn následující text

Tento sport vznikl v Kanadě na konci osmdesátých let minulého století. Jedná se o zábavnou kolektivní hru, při které je nutná spolupráce celého týmu. Naši žáci si ji díky zástupcům z českého svazu kin-ballu  vyzkoušeli 15.3.2011 v hodině tělesné výchovy. Pravidla pochopili rychle a velice záhy se hrálo na body. Zúčastnění i přihlížející byli nadšeni. Zdá se, že jedinou překážkou, aby se tato hra hrála na naší škole ve všech třídách, je vyšší pořizovací cena speciálního míče. Proto byl dán podmět na akci  PŘISPĚJ NA MÍČ. Dne 30.3. se koná školní sběr. Každý z nás může přispět k tomu, abychom se stali pilotní školou v tomto sportu a z výtěžku sběru zakoupili míč. Dokážeme to? 

17.4. byl úkol splněn!

Díky aktivitě žáků naší školy a vydatné pomoci veřejnosti a rodičů byl z výtěžku sběru starého papíru - 6 030 Kč - objednán míč a pumpička na kin-ball. Všem zúčastněným moc děkujeme.

Dne 15.4. se uskutečnil seminář pro trenéry a rozhodčí kin-ballu v Hradci Králové. Za naši školu se ho zúčastnila Mgr. Ivana Vávrová. Tím byly zároveň učiněny poslední kroky k tomu, aby naše škola byla pilotní školou v tomto novém druhu sportu. Od příštího školního roku začne  mimo jiné pracovat na naší škole kroužek kin-ballu. 

http://www.zsobristvi.cz/archiv-akce.php?id=00159

Tisknout


Metodický newsletter

Zaregistrujte se pro odběr metodického newsletteru.

Stáhněte si dříve rozeslané newslettery.

FACEBOOK© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing