Ženy

 Ženský tým se poctivě připravoval na šampionát v Trnavě společně s mužským a odjížděl s myšlenkou prvního "bednového" umístění. Holky nastupovaly první den do posledního zápasu, který se ten den odehrál, v hale panovalo horko, jak kdyby jsme se vrátili o 3 roky zpátky do historického Španělska. Na náš tým čekala favorizovaná Francie a nováček z Rakouska, kterého známe z naší Středoevropské ligy. První utkání nám nepřineslo žádnou získanou periodu a tak jsme se museli spokojit s poražením Rakouska v rozstřelu a druhým místem. 

Druhý hrací den nám sliboval vyrovnanou bitvu, kde jsme měli mít rychlostně navrch. Bohužel Belgický i Švýcarský tým hodně obměnil svůj kádr, tudíž mohli konkurovat co se rychlosti týče i našim hbitým holkám. V tomto utkání se nám nic nedařilo, nehráli se žádné taktiky a bylo to znát na herním projevu. Je důležité, že i přes herní výpadky jsme dokázaly vyválčit jednu periodu a to znamenalo důležité body do dalších dnů. 

Třetí a velmi důležité utkání proti bojovným Španělkám a neznámým Němkám nám ukázalo, že včerejší utkání nás semklo. Holky hrály jako jeden tým, předváděli hru, kterou tak dlouho trénovali a ta přinášela ovoce v podobě vyhraných period. Utkání se nakonec dostalo až do vyrovnané fáze, kdy Češky měly 2 periody a Španělky také, nicméně se ukázala o něco větší vůle jít si za vítězstvím, proto si holky zaslouženě odnesly důležité první vítězství na letošním Mistrovství Evropy, které je posunulo do tolik chtěného semifinále. 

Semifinále se odehrálo opět v klimatu afrických zemí, kdy jsme nastoupili opět proti Španělsku a opět proti Švýcarsku. Dvě země na Š nám svou hrou ukazovala, že jsou v semifinále právem, ovšem stejně, jako holky z Česka. Zápas od zápasu se ukazovalo, že holky potřebovali prostě hrát, protože herních projev byl jak z jiného světa :) .  Semifinále jsme bohužel hráli jen v pěti (zranění třísla Elišky Štechrové) oproti armádám dvou soupeřících družstev, která si střídala jak na běžícím páse. Holkám, ale herní tempo vyhovovalo, proto si vybojovali historicky první postup do finále po vítězství 3:2:0 na periody.

Finále, v kterém se ukázalo, že všechny tři týmy jsou zde právem. Konečný výsledky 3:2:2, to znamená 7 period je hoden pravému finále. Francie, Belgie a Česko, vyrovnaný boj do poslední ženy, je pravda, že obě družstva soupeře měly žen zase dvakrát tolik, ale to nevadilo. Dokázaly jsme konkurovat ve všem a jsme velice rádi, že je vidět obrovský posun kupředu. Překvapivě finále ovládla Belgie před Francií, nicméně dvě uhrané periody holek proti takto silným týmům jsou slibné vyhlídky na ženskou, kin-ballovou budoucnost. 

tn_obrazek_5296.jpg

tn_obrazek_5295.jpg

tn_obrazek_5294.jpg

tn_obrazek_5293.jpg

tn_obrazek_5292.jpg

tn_obrazek_5291.jpg

tn_obrazek_5290.jpg

tn_obrazek_5289.jpg

tn_obrazek_5288.jpg

tn_obrazek_5287.jpg

tn_obrazek_5286.jpg

tn_obrazek_5285.jpg

tn_obrazek_5284.jpg

tn_obrazek_5283.jpg

tn_obrazek_5282.jpg

tn_obrazek_5281.jpg

tn_obrazek_5280.jpg

tn_obrazek_5279.jpg

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing