Kin-ball Pardubice '' kluby ''

 Klub Kin-ball Pardubice odjížděl na Světový pohár v šestičlenné sestavě, kdy poslední hráčka byla náhradnice z řad ženského týmu Natálie Paurová. Tým trénoval pospolu sporadicky a tak nikdo nevěděl co od týmu může očekávat. 

Tým se skládal převážně z mladších hráčů, které doplňoval jeden hráč se zkušenostmi z mužské reprezentace Martin Bečka a jedna hráčka z ženské reprezentace Kristýna Kudrnáčová. Herní den byl rozložen tak, že v dopoledních hodinách hrála svá utkání klubová mužstva a to na dvou hracích plochách. Národní týmy hrají do 13 bodů a na 3 vítězné periody, ale kluby pro zrychlení průběhu hry, hraji na 2 vítězné periody a do 11 bodů, nutno dodat, že i když se hraje na menší počet bodů a period, tak se u mnoha zápasů hrálo skoro hodinu. 

Nejvíce se do Trnavy sjelo týmů z Francie, kde je kin-ball populárním sportem a tak není divu, že prvním soupeřem byl právě francouzský klub a domácí klub ze Slovenska. První zápas sebou vždycky nese trochu nervozity, ale naši hráči se s tím vypořádali famózně, sice prohráli jednu periodu, ale zbytek utkání si pohlídali a vyhráli první utkání na MS klubů v Trnavě. Další dvě utkání v základní skupině si již favorizovaný tým z Pardubic pohlídal a neztratil ani jednu periodu. Stalo se něco nečekaného, ale pro celou českou výpravu velice pozitivního, postup z prvního místa do vyřazovacích bojů. 

V semifinále se náš klub utkal s dvěma francouzskými týmy, trošku jsme se báli, že se týmy znají ze své domácí soutěže, ale nehrálo to žádnou roli. Pardubice hráli soustředěně a velice rychle, což je vyzdvihovalo nad ostatní týmy. Ztráta jedné periody v semifinále neznamenala nic hrozného, protože náš klub měl v tu chvíli na svém kontě již 2 získané periody. Poslední periodu kontrolovaně zvládl a všichni členové se mohli radovat s neskutečného úspěchu...zítřejší finále.

Finálové týmy byly KCB (Španělsko), náš kin-ball Pardubice a AKATSUKI, který byl složen z hráčů Japonska, Koree a Španělska. Očekávalo se vyrovnané finále a to se splnilo. Všechny týmy bojovaly do posledního skluzu, rvaly se o každou periodu a nic si nenechali zadarmo. Nakonec se ukázali individuální schopnosti týmu AKATSUKI, který dokázal finálové utkání urvat na svou stranu a mohl se radovat z krásného prvního místa. V tu chvíli, kdy byl stav period vyrovnaný čekal náš klub rozhodující rozstřel do 5 bodů o konečné umístění. V mixech je jedno krásné pravidlo, že se musí střídat v odpalech muž a žena. Kin-ball nám opět ukázal, že se může stát opravdu cokoliv, když za stavu 4:4 odpálil Španělský hráč a skóroval rozhodující pátý bod, hala ztichla, to ještě nikdo netušil, že pálil po druhé za sebou a tím pádem byl pátý bod připsán našemu týmu a úžasné druhé místo patřil klubu PARDUBICE.

tn_obrazek_5297.jpg

tn_obrazek_5272.jpg

tn_obrazek_5271.jpg

tn_obrazek_5270.jpg

tn_obrazek_5269.jpg

tn_obrazek_5268.jpg

tn_obrazek_5267.jpg

tn_obrazek_5266.jpg

tn_obrazek_5265.jpg

tn_obrazek_5264.jpg

tn_obrazek_5263.jpg

tn_obrazek_5262.jpg

tn_obrazek_5261.jpg

tn_obrazek_5260.jpg

tn_obrazek_5259.jpg

tn_obrazek_5258.jpg

tn_obrazek_5257.jpg

tn_obrazek_5256.jpg

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing