Liga vozíčkářů léto 2012

29.8.2012

S kin ballem jsme už začali hrát i turnaje

Jaké by to bylo léto bez her a táborů. Ideálním zpestřením prázdninových aktivit brněnských organizací pracujících s lidmi s hendikepem se stal kin ball. Na začátku léta jej dostala Liga vozíčkářů. Díky sponzorskému daru firmy B-Braun, která kin ball zakoupila, a Asociaci hráčů kin ballu, která nás jej naučila hrát, tento sport šíříme dál. Na táboře si jej zahráli i tělesně postižení z Domova pro mne a z Archy community, kam jsme jim přijeli ukázat, co to kin ball vlastně je.

V Hávově mlýně u Veverské Bítýšky, kde měl v druhé půlce července tábor Domov pro mne, měl kin ball úspěch. Hráli jsme asi dvě hodiny. Nejdřív jsme to pomalu zkoušeli, trénovali jsme chytání. Pak se někteří s velkou chutí pustili do odbíjení. I když je v našem případě na hřišti vozíčkářů víc, stačí drobná úprava pravidel (například víc lidí v týmu nebo povolený jeden dopad), a už se zapojili všichni.

Poté, co jsme se vyřádili společně, jak se říká integračně, zkusili jsme si hrát podle pravidel i my, asistenti. Byla to dobré vybití energie. Domováci jen trochu litovali, že jsme s tím obrovským míčem nepřijeli dřív.

Druhý tábor s Archou community v Mrákotíně u Telče na přelomu července a srpna byl také zajímavý a úspěšný. Aršáci vymýšleli i další pravidla – přece jen i mezi nimi je hodně těžce postižených lidí. Ale vždycky se to podařilo tak, aby si zařádili skutečně všichni.

Těšíme se na zkušenosti z haly, až začne být horší počasí a my budeme přemýšlet, co s načatými večery. Hry a pohyb jsou ideální!

Za Ligu vozíčkářů

Aneta Šedá 

www.ligavozic.cz

www.archa-community.cz

www.domovpromne.cz

Liga vozíčkářů léto 2012

Liga vozíčkářů léto 2012

Liga vozíčkářů léto 2012

Liga vozíčkářů léto 2012

Liga vozíčkářů léto 2012

Liga vozíčkářů léto 2012

Tisknout


Metodický newsletter

Zaregistrujte se pro odběr metodického newsletteru.

Stáhněte si dříve rozeslané newslettery.

FACEBOOK© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing