RSSRSS

Aktuality

15.10.2017 18:43

Inter G Cup 2017

Inter G Cup 2017

 Sedmého ročníku turnaje se zúčastnil rekorní počet týmů. Dvacet týmů v kategorii do 15 let a 11 týmů v kategorii do 18 let. V mladší kategorii hrálo kromě českých týmů také šest německých a dva slovenské, které se také umístily na dvou prvních místech. Překvapení je to jen zdánlivé, protože Vrbové již získalo bronz na nedávném šampionátu ve francouzském Maubege. V kategorii do 18 let vyhrál klub Kin-ball Pardubice za který však hráli čtyři reprezentanti, připravující se na Světový pohár v Tokiu. O to více vyniká úspěch Prvního jazykového gymmnázia Hradec Králové, které získalo stříbro v této kategorii. Poprvé také byla vyhlášena kategorie MVP Most Valuable Player) - nejužitečnější hráč. V kategorii do 15 let ceny získali Soňa Foldyová z Vrbového a Jan Husák z Liberce. V kategorii do 18 let ceny získali Markéta Lukšíková z PSJG Hradec Králové a Ondřej Veverka z týmu Waldorf Pardubice. Tabulky a odkaz na fotografie najdete ZDE. 

Inter G Cup 2017, více »

Mistrovství Evropy 2018 Trnava - Slovensko

Kandidátské země pro Mistrovství Evropy v Kin-ballu pro rok 2018 byly Rakousko a Slovensko. V hlasování federací zvítězila kandidatura Slovenska a tak se příští rok uskuteční šampionát v Trnavě. Zde najdete představení hlavního kIn-ballového turnaje příštího roku.

Mistrovství Evropy 2018 Trnava - Slovensko, více »

06.10.2017 14:51

Harfandění 2017

Harfandění 2017

5. Ročník benefičního běhu v okolí galerie Harfa měl v poli účastníků i Kin-ball. Již 3. rokem se účastníme tohoto dne, které pomáhá lidem. Stánek jsme měli hned u hlavního vchodu do obchodního centra a kdo si našel cestu nelitoval. Každý si mohl vyzkoušet míč na Kin-ball a zjistit o kin-ballu více od hráče mužské reprezentace Petra Lipového. Letáčky se rozdávali v plném proudu, tak doufejme, že někteří začnou chodit do našeho klubu v Praze a zjistí, jak je Kin-ball úžasná věc.

Harfandění 2017, více »

02.10.2017 14:54

Tělo Olomouc 2017

Tělo Olomouc 2017

 Těloolomouc 2017 a Kin-ball byl zase u toho. Tato masová akce pro pedagogy ze všech koutů Česka se povedla na výbornou. Kin-ball měl dvě lekce, kterých se zúčastnilo okolo 30 učitelů. Lekce probíhali velmi svižným tempem, protože tělocvikáři byli nadšeni, jak Kin-ballem, tak samotnou hrou a nutno podotknout, že jim šla na výbornou.  Teď už jen doufejme, že ji přenesou na své Základní a Střední školy, aby nás bylo zase více :) O školení se postarala naše nejznámější tvář Kin-ball v Čechách a to reprezentační trenérka Alice Paurová a člen mužské reprezentace Petr Lipový.

Tělo Olomouc 2017, více »

Sestavy týmů pro Světový pohár Tokio 2017

Reprezentovat Česko na Světovém poháru v Tokiu budou týmy žen a mužů. Na jejich fotografie (oficiální i motivační) se můžete podívat na stránkách soutěže ZDE. 

Sestavy týmů pro Světový pohár Tokio 2017, více »

Podpořte Kin-ballovou reprezentaci!

Hráči národních Kin-ballových týmů vytvořili prezentaci, výzvu na stránce HITHIT... "V říjnu se v Japonsku koná mistrovství světa v kin-ballu, kde bude česká mužská reprezentace obhajovat bronzové medaile, které nečekaně získala před dvěma roky. Většina z nás stále studuje a proto se obracíme na Hithit. Podpořte mladé nadšené sportovce!"

Stránka projektu je ZDE

Podpořte Kin-ballovou reprezentaci!, více »

Světový pohár - rozpis zápasů

Světový pohár v Tokiu se nezadržitelně blíží, první zápas odehrajeme již za dva měsíce. Tuto sobotu byl také představen rozpis základní skupiny. S kým a kdy budeme hrát najdete v příloze pdf na stránce věnované turnaji v souboru rozlosování zápasů ZDE. 

Světový pohár - rozpis zápasů, více »

18.08.2017 13:23

Česko v Tokiu

Česko v Tokiu

Česká kin-ballová reprezentace se připravuje na Světový pohár v Tokiu, který bude slavnostně zahájen 31. října 2017. Jedeme tam reprezentovat Česko, což je anglicky Czechia. Proč právě tato jména jsou správná a proč "Česká republika nebo The Czech Republic" na dresy sportovních reprezentací nepatří si můžete poslechnout v příspěvcích z konference Univerzity Karlovy. Vystoupil zde i předseda ČUS Miroslav Jansta, se kterým lze v mnoha věcech nesouhlasit, avšak jeho pocit studu, který zažil na olymiádě v Riu de Janeiru, při označování naší země jako "Czech Republic" je přirozený, jenom ještě málo rozšířený.  

Všechny video-příspěvky najdete ZDE.

Česko v Tokiu, více »

02.08.2017 11:32

Kin-ballu je třicet let

Kin-ballu je třicet let

Právě před třiceti lety vznikl na univerzitě v Quebeku nový kolektivní sport Kin-ball. Článek předsedy svazu Martina Paura pojednává nejen o vzniku Kin-ballu, ale hlavně o myšlenkách, které byly inspirací pro celospolečenskou změnu v Kanadě na konci minulého století. Změnu ve vnímání sportu jako sociálního programu. Článek si můžete přečist ZDE. 

Kin-ballu je třicet let, více »

Mistrovství Světa 2019 ve Francii

Další světový pohár se pravděpodobně uskuteční za dva roky ve Francii. Francouzský předseda Thierry Boschat právě zaslal dokument, kde navrhuje, že by se Mistrovství mohlo konat ve francouzském městě Angers.

Informace ohledně ubytování, stravování, dopravy a plateb najdete v přiloženém souboru PDF. 

Mistrovství Světa 2019 ve Francii , více »
© 2017, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing