Kin-ballu je třicet let

Právě před třiceti lety vznikl na univerzitě v Quebeku nový kolektivní sport Kin-ball. Článek předsedy svazu Martina Paura pojednává nejen o vzniku Kin-ballu, ale hlavně o myšlenkách, které byly inspirací pro celospolečenskou změnu v Kanadě na konci minulého století. Změnu ve vnímání sportu jako sociálního programu. Článek si můžete přečist ZDE.

Kin-ballu je třicet let, více »

Mistrovství Světa 2019 ve Francii

Další světový pohár se pravděpodobně uskuteční za dva roky ve Francii. Francouzský předseda Thierry Boschat právě zaslal dokument, kde navrhuje, že by se Mistrovství mohlo konat ve francouzském městě Angers.

Informace ohledně ubytování, stravování, dopravy a plateb najdete v přiloženém souboru PDF.

Mistrovství Světa 2019 ve Francii , více »

Losování světového poháru

Dnes proběhlo losování světového poháru, který se bude hrát od konce října v Tokiu. Díky svému senzačnímu umístění v minulém ročníku světového poháru v Madridu 2015, kde se naši muži umístili na třetím místě, vyhnou se nyní v základní skupině týmům z Japonska, Francie a Kanady. Nejtěžším soupeřem tak zřejmě budou poslední mistři Evropy, tým Belgie. Zápasy mužů v základní skupině byly vylosovány takto: 1) Česko, Korea, Belgie 2) Dánsko, Švýcarsko, Česko 3) Čína, Česko, Hong-Kong

Ženy se naopak v základní skupině utkají s týmy, které se pravidelně umisťují na prvních místech světových soutěží. Mají tedy dobrou šanci překvapit a také dost času na přípravu správné strategie na zápasy. Rozlosování základní skupiny nám určilo následující zápasy: 1) Japonsko, Švýcarsko, Česko 2) Česko, Korea, Kanada 3) Španělsko, Česko, Belgie

Kompletní rozlosování základní skupiny najdete ve formátu pdf na stránkách turnaje ZDE.

Losování světového poháru, více »

10.07.2017 10:47

Juniorský turnaj v Maubeuge

Od neděle 9.7. do úterý 11.7. se ve francouzském Maubeuge uskutečnil mezinárodní turnaj juniorů, v kategorii smíšených týmů, kterého se zúčastnily týmy z následujících evropských zemí: Belgie, Česko, Francie, Slovensko, Španělsko.

Další informace najdete ZDE

Juniorský turnaj v Maubeuge, více »

25.06.2017 20:25

O pohár starosty popáté!

Dne 22.6.2017 proběhl v basketbalové hale v Pardubicích Dukla pátý ročník turnaje v kin-ballu O pohár starosty v kategorii základních škol. Tento již tradiční turnaj poprvé zavedl v roce 2013 starosta obvodu Pardubice V. Jiří Hájek..Po volbách a změně starosty však tradice pokračuje pod záštitou starosty Jiřího Rejdy. Letošního ročníku se zúčastnilo devět týmů, Vítězem se stala ZŠ Waldorfská Pardubice. Druhé místo obsadila základní škola Milady Horákové z Hradec Králové. a na třetím místě se umístila základní škola Bratranců Veverkových. Vítězům gratulujeme a obvodu Pardubice V. děkujeme za podporu.

O pohár starosty popáté!, více »

21.06.2017 21:21

Sport v okolí Kin-ball

Projekt Sazky Sport v okolí dnes představil Kin-ball na ČT1. Na video ze můžete podívat ZDE.

Sport v okolí Kin-ball, více »

Víkendový trénink s hráči z Belgie

O víkendu dne 10. a 11. 6. nás navštívili hráči z Belgie. Společný trénink byl velmi přínosný pro reprezentační tým jak mužů, tak žen, které se intenzivně připravují na podzimní mistrovství světa v Japonsku

Víkendový trénink s hráči z Belgie, více »

09.06.2017 10:23

Kin-ball na ZŠ Ořechov

Další povedené Kin-ballové školení proběhlo v Základní škole Ořechov u Brna. Základní škola má krásné venkovní hřiště, tudíž jsme ho nemohli nechat v tak krásném počasí prázdné. Dva modré míče na ven se naplnily vzduchem a hurá na hry, které Kin-ball tak bezvadně ovládá. Opět nadšení z velkých míčů, s kterými se Kin-ball hraje. ZŠ Ořechov je již několikátá škola v okolí Brna, které se Kin-ball opravdu zalíbil, a tak doufáme, že v nejbližší době se uvidíme na turnajích i s nimi.

Kin-ball na ZŠ Ořechov, více »

Finále Středoevropského poháru

Dne 20. 5. 2017 proběhlo ve sportovní hale v Přelouči poslední finálové kolo Středoevropského poháru, kterého se v průběhu pěti turnajů roku 2016/2017 zúčastnilo deset týmů v kategorii mix, ze čtyř zemí Evropy a tři týmy v kategorii mužů.
Poslední turnaj vyhrál ženský národní tým z Česka, na druhém místě se umístil klub Kin-ball Pardubice a bronz tentokrát získal tým ze Slovenska Kin-ball Bears.
Celkovým součtem bodů ze všech turnajů vyhrál ale druhý ročník Středoevropského poháru, opět tak jako předešlý ročník, tým klubu Kin-ball Pardubice, kterému patří velká gratulace.
1. místo Kin-ball Pardubice 30 bodů
2. místo Women Czechia    29 bodů
3. místo Kin-ball Bears Bratislava 22 bodů

Finále Středoevropského poháru, více »

17.05.2017 11:16

Kin-ball na MŚ Zeměkoule

MŠ Zeměkoule - Na oslavu Dne rodiny nám do mateřské školy zapůjčen Kiballový míč. Pro děti to byla veliká zábava, protože často přes míč nebyly ani vidět. Vyzkoušely míč zvedat, pokládat, odrážet i kopat. Stihli jsme také několik soutěží a her. Pro děti bylo ale největší odměnou když si s míčem mohly dělat, co chtěly a tím rozvíjet všechny pohybové schopnosti a dovednosti, které se jim v jejich dalším sportovním životě budou určitě hodit. Děkujeme za zapůjčení materiálu!