RSSRSS

Aktuality

I. Kin-ballová akademie pro pokročilé

O víkendu 11. a 12.3. 2017 proběhl v Pardubicích první ročník kin-ballové akademie určené pro školy a kluby hrající kin-ball z celé ČR. Tento seminář byl zaměřen na zvýšení úrovně hry pro mírně pokročilé hráče kin-ballu. Akademii pořádal pardubický klub Kin-ball Pardubice , ale pomoci přijeli i hráči z hradeckého klubu Lions. Semináře ze zúčastnilo 36 hráčů od nejmenších cca osmiletých po dospělé. Dvoudenní seminář obsahoval 9 náročných hodin tréninku, ale podle ohlasu, to stálo za to. Všichni zúčastnění byli nadmíru spokojeni jak s organizací, tak s úrovní výuky. Děkujeme všem za pomoc a u příštího ročníku na viděnou :-)
všechny fotky najdete na Rajčeti ZDE

 

I. Kin-ballová akademie pro pokročilé, více »

Prezentace na ZŠ Postoloprty

Kin-ballové prezentace měly teď menší útlum, ale jak se blíží jaro, tak se opět rozjíždí naše toulky po Česku. ZŠ Postoloprty s nadšením přijali možnost vyzkoušet si Kin-ball a hned po dvouhodinové lektorské práci Petra Lipového máji zájem si pořídit krásný velký míč, s kterým se kin-ball hraje. Stačilo jen pár minut a chlapci z místní základní školy se mohli vrhnout do hry. Poznali spoustu pravidel, která jsou při regulérní hře nezbytná. Nicméně Kin-ball není jen snaha vítězit, ale především si užít "velký míč". Prezentace se proložila dalšími hrami, které jsou pro Kin-ball tak ojedinělé a vždy vnesou úsměv na tváři všem dětem a hlavně jejich učiteli, který se také baví.

Prezentace na ZŠ Postoloprty, více »

Belgické Vosy v Pardubicích

Po týmu Herve, který se účastnil našeho tréninku minulý víkend, přijel nyní další belgický tým Wasp. Výprava o patnácti členech tentokrát měla více juniorů a žen, takže všechny naše týmy si mohly vyzkoušet hru v zápasech i trénink pod vedením Malo, mnohaleté trenérky belgického národního týmu žen. Ani příští víkend se nebudeme nudit, ve sportovní hale pardubické univerzity se uskuteční Kin-ballová akademie pro pokročilé.

Belgické Vosy v Pardubicích, více »

02.03.2017 10:57

Kurz DVPP Kin-ball Praha

Kurz DVPP Kin-ball Praha

Další kurz Kin-ballu DVPP proběhne v pondělí 20.3. v Praze. Více informací a možnosti přihlášení naleznete ZDE.

Kurz DVPP Kin-ball Praha, více »

Belgický klub Herve v Pardubicích

Tento víkend proběhl v Pardubicích společný trénink a přátelské zápasy našich reprezentačních týmů s belgickým týmem Herve. V rámci naši přípravy na Světový pohár se uskuteční další tréninkový víkend hned za týden, kdy přijede belgický tým Wasp.

Belgický klub Herve v Pardubicích, více »

15.02.2017 21:31

Pohár ZŠ a SŠ Pardubice

Pohár ZŠ a SŠ Pardubice

 Oblastní kolo poháru proběhlo včera jako již tradičně v tělocvičně ZŠ Bratranců Veverkových. Celkové výsledky můžete nalézt ZDE. 

Pohár ZŠ a SŠ Pardubice, více »

05.02.2017 17:32

Nové dresy

Nové dresy

Připrava na světový šampionát, který se tento rok uskuteční v Tokiu zahrnuje především trénik techniky, taktiky a strategie, fyzickou ořípravu a přípravné zápasy. Ale nejen to, naší hře a propagaci Česka v Japonsku pomohou také naše nové dresy. Role modelu se tentokrát ujal hráč národního týmu David Záruba.

Nové dresy, více »

Kin-ball tématem bakalářské práce

Pavel Pešek, student Karlovy univerzity, Fakulty humanitních studií, si pro téma své bakalářské práce vybral Kin-ball. V abstraktu píše: Bakalářská práce "Hra jako sociální interakce: Kin-ball" se hlavně soustředí na socializační prvek hry ve sportu se zaměřením na nově vzniklý sport Kin-ball, jehož základním prvkem je nutná spolupráce všech hráčů. V teoretické části se autor snaží popsat všechny důležité pojmy vztahující se ke sportu hlavně ze sociálního úhlu pohledu. Autor si pak za cíl praktické části klade svým výzkumem zjistit, jak sami hráči Kin-ballu reflektují své zapojení do hry, své pocity z hraní a odlišnost tohoto nového sportu od klasických kolektivních míčových her. 

V závěrečném hodnocení pak uvádí: "Johan Huizinga ve svém díle Homo ludens dospěl k závěru, že sport se čím dál více odděluje od hry a ztrácí svůj prvotní herní prvek (2000). I přes to, že Kin-ball mezi sporty doopravdy patří a jako v každém jiném sportu v něm můžeme pozorovat rozdělení hráčů na amatéry a profesionály, dovolil bych si tvrdit, že Kin-ball v sobě nese silný herní prvek, jehož podstata není jen v agonální hře, ale i v začleňování svých hráčů do hry, protože si ho doopravdy může zahrát kdokoliv bez jakéhokoliv omezení, čímž se na rozdíl od jiných sportů přibližuje k věčnému fenoménu hry víc. Sport tak právě díky Kin-ballu získává zpět svou původní herní myšlenku, pro kterou je typická nespoutaná radost a spolupráce všech, čímž dává naději na změnu Huizingova pesimistického názoru, že se herní prvek ze společnosti od příchodu devatenáctého století vytrácí."

Kin-ball tématem bakalářské práce, více »

23.01.2017 20:47

Kin-ballová akademie

Kin-ballová akademie

Hráči pardubického klubu připravili Kin-ballovou Akademii která se uskuteční 11. a 12. března v Pardubicích. Akademie je určena pro zkušené hráče a trenéry, tedy pro týmy které se účastní soutěží svazu. Není určena pro začátečníky. Další informace najdete na stránkách klubu Pardubice ZDE. (Nejbližší seminář pro začátečníky proběhne v Praze 20.3.2017 více informací ZDE)

Kin-ballová akademie, více »
© 2017, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing