O turnaji - hodnocení
Mistrovství Evropy v Kin-ballu 2014
Mistrovství Evropy v Kin-ballu 2014 organizoval Český svaz Kin-ballu se sídlem v Hradci Králové. Již od svého založení v prosinci 2010, svaz organizujesoutěže jak místního tak mezinárodního významu. Každoročně celorepublikový Pohár základních a středních škol a mezinárodní turnaj Inter G Cup, kde již hrály týmy z Německa, Belgie a Slovenska, ročníku 2012 se zúčastnilo také několik týmů z kolébky Kin-ballu z Kanady.
Mistrovství Evropy však bylo zcela jistě největší sportovní událostí v zatím krátkých dějinách Kin-ballu v Česku.
Turnaj se uskutečnil ve třech kategoriích: ženy, muži a mix. Celkem se zúčastnilo více než 200 sportovců z celkem 11 zemí.
V turnaji klubů (mix) nás reprezentoval klub Kin-ballu Pardubice ve kterém hráli:
Martin Semerád
Armand Plessis
Lucie Svobodová
Simona Kleinová
Alice Paurová
V turnaji žen nás reprezentovali:
Jana Zárubová
Alexandra Pluhařová
Adéla Paurová
Petra Králová
Eva Kotásková
V turnaji mužů nás reprezentovali:
Petr Lipový
Martin Vacek
Jakub Malík
Martin Bečka
Martin Chvála
Miroslav Kubiš
Trenérem všech našich reprezentačních týmů je Alice Paurová
Turnaj žen - Celkové pořadí
1. Belgie
2. Francie
3. Švýcarsko
4. Španělsko
5. Česko
Turnaje žen se neúčastnily nové federace jako jsou Rakousko nebo Slovensko. Naše ženy tak ve svém prvním mezinárodním vystoupení musely hrát proti nejlepším týmům Evropy. Kromě Belgie jsme se všemi týmy hrály vyrovnané zápasy, jenom v koncích period se projevila naše zápasová nezkušenost. Ještě u nás není pravidelná soutěž dospělých a nemáme tak kde získat zkušenosti.
Další naší nevýhodou bylo to, že jsme nedokázali postavit celý tým, nemáme ještě tolik hráček na reprezentační úrovni, takže místo standardních osmi hráček jsme všechny zápasy odehrály v pěti. Takže únava se také projevila na koncích zápasů, kde ostatní týmy nastoupily v plném počtu a pravidelně střídaly. V každém případě však to byla vynikající zkušenost a už se těšíme na Světový pohár v Madridu v příštím roce.
Turnaj mužů - Celkové pořadí
1. Belgie
2. Švýcarsko
3. Francie
4. Česko
5. Španělsko
6. Dánsko
7. Slovensko
8. Rakousko
V turnaji mužů měl náš tým dvě zásadní výhody proti našemu ženskému týmu. Tou první byla zkušenost, kterou již naši hráči měli z účasti na Světovém poháru v loňském roce, kde si mohli zahrát proti nejlepším světovým reprezentacím, včetně Kanady nebo Japonska. V turnaji mužů také nastoupili nováčci z Rakouska a Slovenska. Takže jsme předpokládali, že nejhorším umístěním by mělo být šesté místo. Náš mužský tým však překonal očekávání, kromě nováčků porazil také Dánsko a Španělsko a umístil se na vynikajícím čtvrtém místě. Dokonce jsme měli reálnou šanci postoupit do finále. Přesto, že jsou naši muži vynikající sportovci, měli jsme podobné slabiny jako ženský tým. Menší zkušenosti, naši reprezentanti se dříve, než poznali Kin-ball, věnovali jiným sportům a také hráli v pěti. Přesto je na našem týmu vidět velké zlepšení a můžeme tak očekávat ještě lepší výsledek v příštím roce.
Turnaj klubů - MIX - Celkové pořadí
1. Triquetra K Team - Francie
2. Les Sacrifiés - Francie
3. K Bar - Francie
4. Hervé - Belgie
5. AD KCB - Španělsko
6. Hannut - Lincent - Belgie
7. Kin-ball Pardubice - Česko
8. Nordic Team - Finsko, Norsko
9. World of Performance - Rakousko
10. - 11. Aarhus - Dánsko
10. - 11. Ukyl B 105 - Švýcarsko, Španělsko
Turnaj klubů v kategorii MIX, měl svou premiéru na tomto šampionátu. Kin-ball jako jeden z mála kolektivních sportů umožňuje společnou hru žen a mužů a tento turnaj prokázal, že je možné hrát i na nejvyšší úrovni. Soutěže se zúčastnil pardubický tým, který je nejstarším klubem dospělých v ČR. (O něco dříve byl založen pardubický dětský klub Kin-ballu Jany Zárubové, naší současné reprezentační hráčky) Pardubický tým ještě posílil zkušený hráč z Francie Armand Plessis.
V konkurenci jedenácti týmů se pardubický tým umístil na krásném sedmém místě.
Za tým Kin-ball Pardubice nastoupila také Alice Paurová, která tak kromě role trenéra všech našich týmů a hlavního organizátora Mistrovství Evropy (kdy zajistila ubytování, stravování, příjezdy a odjezdy národních týmů a klubů, tréninky atd.) ještě podpořila náš výběr, když se zranila hráčka základní sestavy.
Na organizaci a průběhu Mistrovství Evropy se podílelo velké množství dobrovolníků, studenti a učitelé SZŠ Hradec Králové nebo rodinní příslušníci hráčů. Turnaj podpořily jak soukromé firmy tak státní organizace, město a kraj. Pokud bychom však měli jmenovat jednoho člověka, bez kterého si Mistrovství Evropy v Kin-ballu v Hradci Králové nelze představit, byla by to Alice Paurová.
- O turnaji text , Velikost: 723.36 kB, Datum poslední změny: 08.01.2015