Kin-ball Czech Open 2024

Kin-ball Czech Open je turnaj otevřený veškerým smíšeným týmům (2 holky, 2 kluci) v kategorii A + B a rozděleným týmům v kategorii C, ať už jsou to školy, kluby nebo týmy sestavené právě pro tuto soutěž. Na turnaji platí oficiální pravidla IKBF. 


SYSTÉM SOUTĚŽE: 

Každý měsíc dostane tým, který se účastní 15 fairplay bodů a body navíc za vyhrané sety během turnajového kola. 1 vyhraný set = 1 bod. Na konci dne se body sečtou a vyhlásí se první tři místa za ten daný měsíc. Veškeré body za vyhrané zápasy od listopadu do dubna se sečtou a podle bodového ohodnocení za celý rok se týmy rozřadí na květnové kolo, kdy proběhne semifinále a finále. 

Příklad:

Pro 9 týmu by rozřazení v semifinále vypadalo takto: 
1 - 6 - 9
2 - 5 - 8
3 - 4 - 7
Ze semifinále pak hráči postoupí do finále. 

Aktualizované tabulky s výsledky najdete na této stránce. 

SYSTÉM HRY:

Pro postupové zápasy od listopadu do dubna: 3 dané sety do 11 bodů 

Pro semifinále a finále v květnu: 3 vyhrané sety do 11 bodů 

OBECNÉ INFORMACE: 

Adresa sportovní haly: Za Fontánou 1611, 535 01 Přelouč

Startovné: 1000,- Kč na tým

Termíny zápasů:

Každé kolo záčíná nástupem všech týmů v čas, který je uveden na stránkách (viz. Termíny zapasů).  Pokud se rozhodnete přijet později, tak pouze na svoji zodpovědnost. Rozvrh zápasů se může měnit z důvodu změn na poslední chvíli. Konec turnaje může být proměnlivý, záleží na počtu příhlašených týmů v ten daný měsíc. 

Soutěží se ve třech kategoriích: 

Kategorie A 

  • ročník 2011 a mladší
  • mixy
  • pro tuto kategorii se budou pískat chyby "Nedovolená obrana" a "Neoprávněný útok" 

Nedovolená obrana: ​

Pokud tým v obraně bude mít jednoho nebo i více hráčů v prostoru 1.8 m od míče v době odpalu, bude zapískána chyba “Nedovolená obrana”. Pokud oba   < týmy v obraně budou mít hráče v prostoru 1.8 m od míče v době odpalu, chyba bude odpískána týmu, na kterého se bude hrát. Bloky nejsou povolené v této kategorii.

Neoprávněný útok: ​​

Pokud hráč podá jednou rukou, bude odpískána chyba “Neoprávněný útok”. Podání jednou rukou není povolené.

Kategorie B 

  • ročník 2008 a mladší
  • mixy
  • pro tuto kategorii se bude pískat chyba "Nedovolená obrana" 

Nedovolená obrana: ​

Pokud tým v obraně bude mít jednoho nebo i více hráčů v prostoru 1.8 m od míče v době odpalu, bude zapískána chyba “Nedovolená obrana”. Pokud oba týmy v obraně budou mít hráče v prostoru 1.8 m od míče v době odpalu, chyba bude odpískána týmu, na kterého se bude hrát. Bloky nejsou povolené v této kategorii.

Kategorie C 

  • ročník 2007 a starší
  • rozdělené týmy na muže a ženy
  • stejná pravidla jako pro dospělé 

Trenéři mohou do kategorií přihlásit i hráče mladší (pokud nemají starší hráče) na svoji zodpovědnost. Nicméně, doporučujeme předepsané ročníky dodržovat, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním. 

Termín pro přihlašování týmů:

Přihlášky posílejte vždy do středy 15.00. Jakékoliv změny budou penalizovány 500,- za ubraný či přidaný tým. Počítejte také s tím, že přidat další tým po tomto termínu nejspíš nebude možné kvůli rozvrhu v hale. 

Prosíme všechny účastníky, aby dodržovali pravidla stanovená ČSK pro tuto soutěž. Pokud máte nečekané změny ve vašem týmů, snažte se je nejdříve vyřešit tím, že budete kontaktovat další představitele klubů a škol. Během turnaje budeme řešit individuální situace se přítomnými zástupci klubů. 

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing