Informace o soutěži

Tokio 2017 - průběh soutěže

Ve dnech 31.10. –  5.11.2017 se v Tokiu uskutečnil světový pohár v Kin-ballu. Soutěže se zúčastnilo 13 zemí. Česko reprezentoval tým můžu a tým žen.

Náš mužský tým nastupoval do turnaje jako jeden z favoritů, protože před dvěma lety na světovém poháru v Madridu získal bronzové medaile, když předtím v základní skupině porazil tým Kanady.

Což byla od roku 1986 první prohra reprezentačního týmu z Kanady, země, kde Kin-ball vznikl.

Zároveň však mnoho lidí předpokládalo, že se jednalo o náhodný výsledek, který nebude možné zopakovat.

Český národní tým žen se před světovým pohárem zúčastnil  pouze dvou vrcholných soutěží, mistrovství Evropy a světového poháru v Madridu. Ani jednou se mu nepodařilo postoupit ze základní skupiny.

Turnaj v Tokyu pro nás začal zápasem žen se Španělskem a Belgií. Belgický tým je aktuálně 

mistrem Evropy. Přesto se našim ženám podařil první překvapivý výsledek a tento zápas vyhrály.

Další zápas nastoupili muži proti Korei a Belgii. Rovněž i mužský národní tým Belgie je mistrem Evropy.

Česko však znovu vítězí. Druhý den tak již muži nastoupí do zápasu s Dánskem a Švýcarskem jako jasný favorit. Dánsko se nám daří porazit , Švýcarsko nás však překvapí nečekaně dobrou defenzívní hrou a končíme tak na druhém místě.

Další zápas hrají ženy a také se Švýcarskem. Trojici doplňuje Japonský národní tým, spolu s Kanadou hlavní favorit soutěže. 

Cíl je umístit se na druhém místě. Po výborném výkonu tento cíl plníme a bonusem nám je, že naše ženy porážejí Švýcarsko a pomstí tak naše muže. Čeká je však ten den ještě jeden zápas a to proti 

hlavním favoritům turnaje Kanadě , kterou do třetice doplňuje Korea. Je to velké fyzické i psychické zatížení našeho týmu. Hrát v jednom dni dva zápasy, a to ještě proti dvou nejlepším týmům na světě. 

Asi v polovině zápasu dochází ke zranění hráčky Markéty Lukšíkové, kterou přímo z plochy odváží na nosítkách hasičský záchranný sbor, který v Tokyu funguje stejně jako u nás sanitky.

Diagnoza je vymknutý kotník, takže si už do konce turnaje nezahraje.

I když je Kin-ball nekontaktní sport, dochází ke srážce naší hráčky Alex Pluhařové a Kanaďankou.

V zápase pokračuje ,ale je otřesena a obě události mají neblahý vliv na psychiku celého týmu.

Neplníme tak strategický cíl zápasu, porazit Koreu, a končíme na třetím místě.

Nastává poslední den základní skupiny.

Tým mužů nastupuje proti Číně a Honkongu. Nekonečná bitva , kdy vítězíme nejtěsnějším možných rozdílem , porážíme Čínu i Koreu.

Mezi diváky tohoto zápasu jsou také děti a učitelé z Tokyjské základní školy, kde jsme před zahájením turnaje Kin-ball prezentovali a zahráli si s dětmi i několik her.

Nyní přišli na zápas spolu s učiteli a vytvořili nám téměř domácí atmosféru.

Také díky této podpoře se umísťujeme na vynikajícím druhé místě v základní skupině,

před námi je pouze Kanada.

Nyní přicházejí na řadu semifinálové zápasy. Naše ženy se utkávají s Francií a znovu s Japonskem,

které zápas vyhrává. My porážíme Francii a končíme tak v tomto zápase na druhém místě.

V celkovém součtu bodů však Francie končí před námi a postupuje do finále. Součtem bodů se před nás dostává ještě Belgie, takže končíme na celkově pátém místě, ačkoliv naše ženy oba týmy jak Francii, tak Belgii ve vzájemném zápase porazily. 

Páté místo na světovém poháru je však v každém případě vynikající úspěch a zatím nejlepší umístění našeho ženského týmu v dosavadní historii.

V semifinálovém zápase mužů nastupujeme proti favorizovanému Japonsku a znovu proti Švýcarům , s jejichž defenzívní hrou jsme si v základní skupině nedokázali poradit. Tento zápas je však naprosto jiný. Vítězí Japonsko , ale Švýcarsko nezískává na rozdíl od nás ani jednu periodu.

To je také rozhodující fakt při určování konečného pořadí, protože máme se Švýcarskem stejný počet bodů.

Avšak díky zisku periody proti Japonsku v semifinálovém zápase postupujeme do finále, kde se utkáme s Japonskem a Kanadou.

Náš nejodvážnější cíl je splněn, máme jisté bronzové medaile. Finále pak probíhá zcela v režii Kanaďanů, kteří tento rok přijeli skvěle připraveni a Japonsko jim dokázalo sebrat pouze jednu periodu.

V konečném pořadí však je:  1) Kanada, 2) Japonsko, 3) Česko.

Oba naše týmy podaly vynikající výkony a patří dnes mezi nejlepší Kin-ballové týmy na světě.

Tento fakt je ještě zdůrazněn členskou základnou a úrovní rozvoje Kin-ballu u nás, který odpovídá jeho krátké historii v Česku.

(Zatím co v Kanadě jsou tisíce hráčů , ze kterých je možné vybírat reprezentační tým, v Česku to nejsou ani desítky) . 


INFORMACE z dubna 2017 NAJDETE V PŘÍLOZE PDF


První informace ze Skype konference předsedů federací ze dne 20.8. 2016

Světový pohár se uskuteční ve dnech 30. října až 5. listopadu 2017 v Tokiu

Organizátor, Japonská Kin-ballová federace požaduje přítomnost týmů nejpozději den před zahájením turnaje v neděli 29. října 2017

Ubytování je stále v jednání, je obtížné nalézt cenově přijatelnou variantu. Aktuálně to vypadá na ubytování v olympijské vesnici z roku 1964, kde budou k dispozice dvě úrovně ubytování"

A) Levnější cca 30 USD na osobu a den. Jedná se o malé místnosti vždy s jednou postelí, která je poměrně malá na evropské poměry. Každý si musí přivézt vlastní prostěradlo a ručník. Záchody a sprchy jsou společné.

B) Dražší cca 60 USD na osobu a den. Malé místnosti s jednou postelí, které však mají vlastní sprchu a záchod. Není potřeba si vozit vlastní prostěradlo, zřejmě budou také povlečení měnit.

Stravování si každý organizuje sám v okolních čtyřech resturacích.

Doprava z ubytování na halu je také individuální - metrem. Všechny týmy musejí na cestu do haly vyrazit ráno, i když hrají třeba v poledne nebo odpoledne. V průběhu dne je velmi obtížné se do metra dostat, ve špičce jsou lidé do metra natlačováni, kdo má nějaké zavazadlo - ruksak na zádech - bývá z dopravy vyloučen.

Turnaj klubů bude probíhat jeden den - v této době nebudou hrát národní týmy -  a finále pak proběhne ve stejný den jako finále národních týmů.

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing