12.11.2012 14:37

Prodloužení termínu přihlášek na pohár ČR

Prodloužení termínu přihlášek na pohár ČR

 Prodloužení termínu přihlášek na pohár ČR do konce roku 2012

Vážené školy, hráči a trenéři Kin-ballu,
ve spolupráci s AŠSK, podle kategorií AŠSK, pořádáme již druhý ročník Poháru v Kin-Ballu základních a středních škol. V původních podmínkách byla uzávěrka přihlášek do konce října 2012. Zatím se nám přihlásilo asi 40 týmů, což není málo, ale vzhledem k rozdělení na kategorie a proto, že jen málo škol obsadí více kategorií, nebylo by možné na mnoha místech turnaj uspořádat. Došlo by k tomu, že bychom blízké oblasti museli slučovat (jako například Hradec Králové a Pardubice,) některé i zrušit. Ze zrušených oblastí, kde se přihlásí pouze jedna škola, by tato škola postupovala přímo do finále v příštím roce.

Nebyla by to pro tuto školu výhoda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Účast na turnaji je zásadní v růstu každého týmu. Mohou Vám to potvrdit účastníci poháru z  loňského roku a také účastníci mezinárodního turnaje Inter G Cup, jehož druhý ročník proběhl v říjnu 2012 v Hradci Králové. Kin-ball je v  Čechách oficiálně teprve druhým rokem, je nezbytné srovnávání standardů hry jak v základech taktiky a strategie, tak v práci rozhodčích. Jako v  každém jiném sportu, tak i v Kin-ballu se pravidelná práce vyplatí.

Zřejmě nejdéle v ČR se Kin-bal pravidelně hraje na Střední zdravotnické škole v Hradci Králové. Tým této školy dokázal zvítězit na turnaji Inter G Cup 2012 ačkoliv se turnaje zúčastnili i Kanaďané. V tomto směru je Kin-ball klasickým sportem. Nejlepší tým zvítězí. Na rozdí od jiných sportů však pravidla Kin-Ballu nedovolují, aby jeden tým odešel s  výsledkem, který by jej mohl odradit od další hry. Je to jeden z důvodů pro současnou hru tří týmů. Jeden tým, pokud již je na vyšší úrovni hry, může ve skóre získat významný náskok, ale druhý a třetí tým v daném zápase vždy bude dělit nejvýše jeden nebo dva body. Takže pokud váháte s  účastí v turnajích, protože jste začátečníci, určitě se přihlaste, naučíte se Kin-ball tím, že budete hrát!
Přihlášky je možné posílat až do konce roku 2012. Oblastní kola je možné odehrát do konce února 2013. Finále se pak uskuteční v týdnu od 15. dubna 2013.


s pozdravem
Martin Paur

předseda

Český svaz kin-ballu
Vážní 400
503 41 Hradec Králové

Tisknout
© 2024, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing