14.11.2013 11:03

Pohybová gramotnost

Pohybová gramotnost

4. listopadu 2013 byl na zasedání zastupitelstva Královéhradeckého kraje schválen "Záměr rozvoje sportovních a volnočasových aktivit v Královéhradeckém kraji". Jedná se o první dokument české státní správy týkající se sportu, který stanovuje podmínky pohybové gramotnosti. Je to výsledek roční práce Výboru pro sport, tělovýchovu a volnočasové aktivity. Myšlenkově práce vychází z programu kanadské vlády a z podkladů seminářů organizovaných olomouckou univerzitou, ČASPV a Českým svazem Kin-ballu pro Parlament ČR z roku 2012. Dokument "Záměr rozvoje sportovních a volnočasových aktivit v Královéhradeckém kraji"můžete nalézt ZDE.

Je to také nová příležitost pro zajištění finacování programů, které se zabývají rozvojem pohybové gramotnosti pro všechny školy v Královéhradeckém kraji. Nově vyhlášené dotační programy najdete ZDE

S minulou vládou a Parlamentem byla snaha o změnu v chápání, řízení a financování sportu marná. Mám naději, že s novým Parlamentem se situace změní k lepšímu, protože věřím spolu s markýzem de Condorcet, že "Příroda nestanovila žádné hranice našim nadějím"

Martin Paur

předseda ČSK

člen Výboru pro sport, tělovýchou a volnočasové aktivity Zastupitelstva Královéhradeckého kraje

Tisknout
© 2023, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing