Světový pohár Španělsko 2015

 PARTNEŘI ČESKÉHO SVAZU KIN-BALLU

VIDEA ZÁPASŮ SVĚTOVÉHO POHÁRU NA YOUTUBE STRÁNKÁCH ČSK

O Světovém poháru v Madridu na ČT sport

Časový harmonogram - rozpis zápasů najdete níže v příloze pdf


Tisková zpráva ČSK 25. srpna 2015

Česko přepsalo kin-ballovou historii

Senzace, jakou kin-ball od svého vzniku (od roku 1986) nepamatuje, se zrodila na Světovém poháru v Madridu, který skončil finálovými zápasy tuto sobotu 22. srpna 2015. Český tým mužů dokázal v semifinále porazit kolébku tohoto sportu Kanadu, což se zatím nikomu jinému v celé kin-ballové historii nepodařilo a vyřadil tak Kanadu z finálového zápasu.

Kin-ball se v Česku hraje teprve pět let, a přesto náš tým dosáhl po pouhých dvou letech trénování jedinečného výsledku. Kin-ball vznikl v Kanadě a národní týmy země javorového listu v minulých patnácti letech vyhrály všech sedm mistrovství světa v obou kategoriích (muži i ženy) a až do sobotního zápasu, žádný jiný tým světa nedokázal Kanadu porazit.

Ve španělské metropoli tak získali naši reprezentanti skvělé bronzové medaile za vítězným Japonskem a stříbrnou Francií. Český národní mužský tým v průběhu celého klání předváděl vynikající výkony a po zásluze se zapsal do kin-ballové historie.

Třetí místo získal také Klub kin-ballu Pardubice v turnaji amatérských klubů, který je určen pro hráče z nových zemí nebo klubů. Přes slabší konkurenci v tomto turnaji se bronz samozřejmě počítá.

Naopak náš ženský tým stále ještě není herně ustálen. Dobré výkony střídá se slabšími a nezvládá rozhodující momenty zápasů. Byla to však pro ně první zkušenost na Světovém poháru (muži hráli již v belgickém Lutychu v roce 2013), a tak zaplatily nováčkovskou daň a skončily na posledním, devátém místě. Zlato vybojovala suverénní Kanada, druhé skončilo Japonsko a třetí Francie.


Článek pardubického týdeníku Pernštejn - vydání 31. srpna 2015

Češi na Světovém poháru přepsali kin-ballovou historii 

PARDUBICE/MADRID - Bronzové medaile si přivezli reprezentanti České republiky ze Světového poháru v kin-ballu. Ve španělské metropoli zářil mužský výběr, který v semifinále vyřadil kolébku tohoto sportu - Kanadu. Češi skončili celkově třetí, stejně jako pardubický tým v klubové soutěži, ženy obsadily v mezinárodní konkurenci devátou příčku.

Česká reprezentace měla na turnaji výraznou pardubickou stopu. Trenérkou všech výběrů je Alice Paurová, která se rovněž řadí mezi propagátory tohoto sportu v České republice. "Kin-ball jsme do Čech přivedli před pěti lety. Viděli jsme tuto hru v Belgii, pak jsme se naučili pravidla a zjistili, že jde o zajímavou sportovní aktivitu nejen pro děti, ale i dospělé bez rozdílu věku. Po půl roce jsme založili český svaz a poprvé se zúčastnili Světového poháru v Belgii v roce 2013, kde skončili muži osmí. Za další rok jsme uspořádali evropský šampionát v Hradci Králové. Tam byli Češi celkově čtvrtí," představuje Paurová počátky této míčové hry.

Na letošním Světovém poháru ve Španělsku již mužská reprezentace promluvila do bojů o medaile. Tam navíc způsobila doslova senzaci, když vyřadila Kanadu, kde právě kin-ball vznikl. Národní týmy země javorového listu v minulých patnácti letech vyhrály všech sedm mistrovství světa v obou kategoriích (muži i ženy).

 "Až do této doby se nikomu nepodařilo Kanadu porazit. Má opravdu mnoho zkušenosti a oproti nám větší náskok. Naši kluci šli do semifinálového zápasu spíše s tím, že již o nic nejde. Utkání se hraje na tři periody a my jsme tu první zvládli vítězně. Pak do haly přicházeli další diváci s očekáváním, co se bude dít dále. Když jsme je zdolali, tak nám všichni gratulovali. Nikdo nemohl věřit, že Kanada nepostoupila do finále," popisuje šťastné momenty trenérka Paurová. 

V Madridu tak získali čeští reprezentanti bronzové medaile za vítězným Japonskem a stříbrnou. Francií. Třetí místo obsadil rovněž Klub kin-ballu Pardubice v turnaji amatérských týmů, který je určen pro hráče z nových zemí nebo klubů. Ženský tým ještě není herně ustálen, když dobré výkony střídá se slabší- mi a nezvládá rozhodující momenty zápasů. Ve Španělsku Češky zaplatily nováčkovskou daň a skončily na devátém místě. Zlato vybojovala suverénní Kanada, druhé skončilo Japonsko a třetí Francie. 

Kromě trenérky Alice Paurové měly Pardubice zastoupení i v hráčském kádru českých reprezentací. Bronz si odvezli David Záruba, Martin Chvála a Petr Lipový. V kategorii žen nastupovaly Jana Zárubová, Adéla Paurová a Kateřina Bartoníčková. 

Kin-ball je míčová hra, v níž mezi sebou soupeří tři týmy, z nichž každý má na hřišti současně čtyři hráče. Ke hře je potřeba speciální kin-ball míč (průměr 122 cm), rozlišovací dresy a odpovídající hrací plocha. Cílem hry je odehrát míč tak, aby jej tým na příjmu nechytil a balon se dotkl země. Naopak tým na příjmu musí zabránit tomu, aby míč skončil na zemi. Ten, kdo odpaluje balon, zakřičí barvu týmu, který má míč chytit. Pokud ho tým na příjmu chytí, stává se útočícím týmem, odpaluje a volí barvu týmu, který má míč chytit. (tra) Převzatý článek z týdeníku Pernštejn v originálním formátu pdf níže v příloze.

Celkové pořadí muži

pořadí země
1.  Japonsko
2. Francie
3. Česko
4. Kanada
5. Belgie
6. Švýcarsko
7. Čína
8. Slovensko
9. Španělsko
10. Dánsko
11. Jižní Korea
12. Rakousko

Celkové pořadí ženy

pořadí země
1. Kanada
2. Japonsko
3. Francie
4. Belgie
5. Jižní Korea
6. Španělsko
7. Švýcarsko
8. Čína
9. Česko

Celkové pořadí, kluby MIX, kategorie Pro

pořadí tým
1. Montréal Shore
2. The Rebels
3. Les Dragons de Montréal
4. El Equipo K
5. Les Gosses du Globe
6. Team Mojn
7. Raspoukin
8. A. D. KCB Kin-ball Team
9. Ramones
10. Kin-ball Hannut Lincent
11. Al Mayrit
12. Diablokins
13. Kinoceros
14. Singermornign Club
15. Swiss KinCow
16. Helvé Team
17. Kinner s Bueno

Celkové pořadí, kluby MIX, kategorie Amateur

pořadí tým
1. International Mix
2. Kin-ball Gwened
3. Kin-ball Pardubice
4. Aarhus Mix Rod Grod Med Flode
5. ArkNakc
6. Norway

Text před turnajem

Světový pohár se v tomto roce uskuteční ve španělském Madridu od 18. do 22. srpna. Zvací dokumenty s podmínkami soutěže jsou přiloženy v souborech pdf.

Nasazení týmů žen a mužů - Czechia - můžete vidět na obrázcích níže. Nasazení všech týmů (ženy, muži, mix) je v přílohách pdf. Vylosování jednotlivých zápasů je platné. Pořadí zápasů v turnaji se může lišit podle aktuálního rozhodnutí organizátora nebo IKBF.

Reprezentace

Příprava našich reprezentantů oficiálně začala v sobotu 17.ledna. Můžete se podívat na fotografie z prvního tréninku a také na sestavy našich týmů v odkazu níže.

Financování

Účast na Světovém poháru je finančně nákladným projektem. Český svaz Kin-ballu nedostává příspěvky ze státního rozpočtu a příjmy získává pomocí grantů z krajů, měst a také z darů od sponzorů. Záleží rovněž na každém účastníkovi, který má možnost nějaké prostředky získat. Pro tyto účely najdete v příloze pdf soubory "Informace pro partnery" se stručným představením svazu a naší plánované účasti na Světovém poháru v Madridu. Pdf s koncovkou M obsahuje fotografie mužského týmu, s koncovkou W fotografie ženského týmu, jinak jsou oba soubory totožné.

Pokud potenciální partner nedává přednost vlastní verzi smlouvy, je možné mu nabídnout "smlouvu o reklamě" kterou také naleznete v příloze ve formátu pdf. 

Sestavy národních týmů

Jmenný seznam s fotografiemi

Fotografie reprezentačních týmů

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Fotografie reprezentačního týmu březen 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Trénink leden 2015

Tisknout
© 2024, Český svaz Kin-ballu – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing